Központi email

uszoiskolaaligator@gmail.com

„INSPIRÁL – TANÍT – SZÓRAKOZTAT”

Úszóiskolánk 2024.nyarán napközis jellegű INTENZÍV ÚSZÓ Sport- és Élménytábort indít BETÖLTÖTT 5 éves – 12-éves korú gyermekek számára

A TÁBORT SZIGORÚAN CSAK A KITÖLTÖTT TÁBOROS ADATLAPPAL , EGÉSZSÉGÜGYI NYILATKOZAT LEADÁSÁVAL LEHET MEGKEZDENI

A táborozó gyermekek önállósága

A tábor zavartalan működése érdekében tájékoztatjuk Önöket, hogy az Úszóiskola olyan gyermekek táboroztatását tudja vállalni, akik felügyelet mellett képesek egyedül felöltözni-, illetve levetkőzni, valamint képesek önállóan használni a mosdót és toalettet. Amellett, hogy a tábor jó hatással van a gyermek szociális képességeinek fejlődésére, nagyfokú önállóságra is megtanítja. Azáltal, hogy elszakad a szüleitől önállóan kénytelen a hétköznapi helyzeteket megoldani és így a későbbiekben képes lesz egyedül elvégezni ezeket a feladatokat, szülői segítség nélkül.

Sport- és Élménytáborunk rövid ismertetése

ÉRKEZÉS/TÁVOZÁS: a tábor első napjának reggelén gyülekezés az uszoda előtti padoknál a táborvezetőnél, rossz idő esetén az előcsarnokban 7.30-8.30 óra között. Távozás 15.30-16.30 óra között, korábbi elvitel esetén szándékukat kérjük előre, lehetőleg a reggeli érkezés során szíveskedjenek a táborvezetőnek jelezni. 

Kérjük a Tsztelt Szülőket, hogy szíveskedjenek pontosan érkezni!

A forró hónapokban és rossz idő esetén is igyekszünk olyan programokat szervezni, ami nem csak szellemi, de testi feltöltődéssel is szolgál a szünidőt töltő gyermekeknek. Táborunkban az úszás, az ügyességi játékok és a kreatív foglalkozások arányosan teszik ki a programot, így a szülők biztosak lehetnek abban, hogy gyermekük biztonságban és olyan környezetben tölti az idejét, ami csak a javára válik.  Programok, amiket minden tábor tartalmaz: a napot úszással kezdjük,  tízórai,  közös játék, kétfogásos meleg ebéd, játék, délutáni úszás, uzsonna.  Az úszás és az étkezések közötti időben szervezett játékprogramokat biztosítunk a gyerekeknek az uszoda-strand területén, illetve külsős helyszíneken. Az irányított foglalkozások közül a gyermekek nemüknek-, életkoruknak-, érdeklődési körüknek megfelelően választhatnak.

Amit az oktatás során biztosítunk:

 • az első órán előzetes tudásszint-felmérés zajlik a differenciált szintű oktatáshoz (abszolút kezdőtől a haladóig), ennek megfelelően kapnak a gyermekek egy karszalagot a kezükre, mely az úszásoktatás tekintetében a csoport besorolásukra utal,
 • bevált, hatékony módszerek, gyors tanulási folyamat,
 • napi 2 x úszás oktatás, extra játékidővel (mindösszesen 9 alkalommal a hét folyamán)
 • személyes készségek fejlesztése,
 • képzett, gyermekközpontú oktatók,
 • családias hangulatú foglalkozások.

Nyári táborunk egyben intenzív úszóprogram is, hiszen egy teljes hónap oktatási anyagát sajátítják el a táborozók, melyről minden résztvevő Oklevelet is kap ! A tábor záró napján BEMUTATÓ ÓRÁT biztosítunk!

Táborunk díja 63.000,-Ft/hét – Testvérek esetén 61.000,-Ft/fő/hét mely az alábbiakat tartalmazza: 

 • napi 3 étkezés (tízórai, kétfogásos ebéd, uzsonna) Kérjük otthon reggelizzenek a gyerekek!
 • napi 2 úszás (2 x 45 perc + extra játékidő) kivétel a JÁTSZÓHÁZ-as napon.
 • napközbeni felügyelet tematikus programokkal
 • kreatív és készség fejlesztő foglalkozások (kézműves, animátor irányítása mellett)
 • sportvetélkedők, kalandjátékok,
 • foci és labdajátékok, tollas labda, ping-pong stb.,
 • játszótéri programok,
 • strandbelépők és vízi csúszda az időjárás függvényében,
 • turnusonként változó „Extra gyerekprogramok” (pl.: táncoktatás, bűvész show, rendőrségi-, tűzoltó bemutató, stb)
 • különjáratú autóbusszal történő háztól-házig szállítás a külsős helyszínekre.

Fontos: a jelentkezéssel egyidőben minden szülőnek egy un. ADATLAPOT kell kitölteni. Ezen nyilatkozatban a gyermek törvényes képviselője a táborozást megelőző 7 napon belül  igazolja Úszóiskolánk felé, hogy a táborozásban résztvevő gyermek megfelelő egészségi állapotú, fertőző betegségben nem szenved a táborozás megkezdése előtt. A kitöltött nyilatkozatot legkésőbb a táborozás kezdő napján kell átadni a tábort szervezőnek vagy a táborvezetőnek (Hivatkozva: 19/2012 (III.28.) NEFMI rendeletének 1-4.§-a.) 

Az étrend összeállításánál törekszünk a gyermekek életkori- és fejlődési sajátosságainak figyelembevételére, ennek megfelelően a hús-, zöldség-, rost, fehérje és szénhidrát bevitel optimalizálására.

FELSZERELÉS: Az uszodában kötelező az úszósapka és a papucs használata.

 • Kérjük, hogy amennyiben megoldható legyenek szívesek gyermekük számára két váltás úszódresszt/úszónadrágot, illetve két kisebb törölközőt csomagolni, mivel nincs lehetőség a felszerelés napközbeni szárítására.
 • A gyermek számára kérjük biztosítsanak az aktuális időjárásnak megfelelő öltözetet (baseball sapka/kalap, naptej, ovisoknak váltás ruha, alvós állat),
 • Kérjük feltétlenül biztosítsanak egy kulacsot, vagy egy kisebb üdítőitalos palackot amelyből gyermekük napközben vizet fogyaszthat. Lehetőség szerint szíveskedjenek ellátni monogrammal, matricával, amely megkönnyíti gyermeke számára a beazonosítást.
 • A napközbeni uszodán kívüli tábori programok miatt az eddig felsoroltakon kívül zárt sportcipőt feltétlenül hozzon magával gyermekük a tábor teljes ideje alatt! 

PÓTLÁS:  a megváltott bérletek árát visszafizetni nem áll módunkban (kivétel EGÉSZSÉGÜGYI vis maior). Amennyiben a gyermek betegség miatt nem tud részt venni a táborban, gyermekorvosi-, szakorvosi igazolás/eltanácsolás ellenében egyszeri alkalommal lehetőség van arra, hogy  az elmulasztott alkalmat a nyár folyamán egy másik időpontban bepótolja. 

VÁLASZTHATÓ TURNUSOK:

 • 1.) 06.24-06.28-ig,
 • 2.) 07.01-07.05-ig,
 • 3.) 07.08-07.12-ig,
 • 4.) 07.15-07.19-ig,
 • 5.) 07.22-07.26-ig,
 • 6.) 07.29-08.02-ig,
 • 7.) 08.05-08.09-ig,
 • 8.) 08.12-08.16-ig,
 • 9.) 08.19-08.23-ig (4 napos)
 • 10.) 08.26-08.30-ig. (minimum 20 fő jelentkezése esetén)

Szeretnénk felhívni szíves figyelmüket, hogy a tábor területére behozott értéktárgyakért (mobiltelefon, elektronikus eszközök, értékes játékok, ékszerek, stb.) sem az Úszóiskola, sem az Uszoda alkalmazottai nem vállalnak felelősséget! Megértésüket köszönjük!